דפים - דבר המנהלת מחצית א

 ב"ה

דבר המנהלת 


מורים, הורים ותלמידים יקרים,

ראשונים חביבים, תלמידי בית הספר היקרים, אנחנו שמחים ונרגשים לראותכם שוב , נכבדים, הורים, צוות יקר ואחרונים חביבים תלמידי כיתה א הנרגשים – ברוכים הבאים השם ה'!

אתם מצטרפים היום למשפחת קול יעקב, משפחה בה תמצאו צוות מורים מסור, מקצועי ומיומן. משפחה בה תמצאו פסיפס מדהים ומגוון של תלמידים ואנשי צוות. פסיפס המורכב מגוונים שונים היוצרים מרקם שלם עשיר ומעניין. בית ספרנו הוא מודל והוכחה כי אפשר והכרחי ללמוד ולחיות יחד מתוך שלום ואחדות בבחינת " יחד שבטי ישראל" .

אני מברכת אתכם תלמידי כיתה א היקרים וכן את המשפחות החדשות שהצטרפו השנה לבית ספרנו ולירוחם בברכת הצלחה , התאקלמות קלה ויישוב טוב.

אתגרים ומשימות חדשות עומדות השנה בפתחנו ואנו ערוכים ונכונים להם. מידי בוקר עם הגענו לבית החינוך שלנו אנו נושאים תפילה: " אנא אלי עשה אותי כלי לשליחותך" . שנצליח להיות שליחים משמעותיים עבור תלמידינו, שנדע להקשיב, לאהוב ולגעת בכל אחד ואחת.

בקול יעקב מחנכים מתוך אמונה, מתוך אמונה בכוחו של כל תלמיד, מתוך אמונה כי בכל תלמיד יכולות וכישורים שיש להוציא אל הפועל מתוך אמונה כי כל אחד יכול!

אנו בפתחה של שנה חדשה, רוחות הסתיו והיום ההולך ומתקצר מבשרים על שנה חדשה העומדת בפתח. קולות השופר הבוקעים בשעת בוקר מוקדמת מבתי הכנסת קוראים לנו להתבונן פנימה , להביט אל השנה שחלפה ולהתכונן אל השנה החדשה.

שנה חדשה היא הזדמנות להתחדשות, להתרעננות להוצאת ישן מפני חדש.

השנה נמשיך במרץ ובעשייה מחודשת לעסוק  בחינוך לערכים, לתורה ויראת שמים לאהבת המקום והבריות.

יחד עם זאת, נתמקד ונעצים שני תחומים נוספים:

בתחום הפדגוגי , במסגרת מיזם הגוגיה נצא השנה לפיילוט בית ספרי תחת הכותרת : " לומדים אחרת לשם שינוי" במסגרת המיזם נטמיע, בעזרת אנשי מקצוע ,  סגנונות למידה שונים ומגוונים, סגנונות שיטמיעו עקרונות למידה חדשניים שיעצימו את התלמיד כלומד עצמאי וסקרן ואת המורה במנחה ומלווה תוך יצירת חדוות למידה וחוויית למידה משמעותית.

בתחום הרגשי, טיפולי, אנו ממשיכים , להתמקצע ולבסס את מיזם  "מעטפ"ת" – מענה טיפולי ופיתוח כישרונות. במסגרת המיזם בית הספר מפעיל מגוון כלים וטיפולים בתחום הרגשי- התנהגותי תוך מציאת מסגרות בהם יכול התלמיד למצוא ולמצות את כישוריו בתחומים שונים ומגוונים.

גם בתחום הפיסי , כפי שאתם רואים סביבכם, יש התחדשות. אנו בעיצומו של מימוש פרויקט "פיתוח חצרות" המשותף לרשות ולמשרד החינוך. במסגרת העבודות מוקמות פינות שונות בחצר בית הספר שהחוט המקשר

ביניהן הוא "שבעת המינים" . רעיון המבטא את המגוון הקיים בבית הספר. הפינות יאפשרו למידה חוץ כיתתית, פינות צל וממשחק ופינות לשיחות אישיות. נדרשת מעט סבלנות אך בע"ה הסבלנות משתלמת!

לסיום ברצוני להודות  לכל מי שמסייעים בידינו :

להנהגת הישוב : מיכאל , טל , שמעון וחילי

למשרד החינוך – גב' עמירה חיים, מאיר סבג , ובמיוחד לזאב אלדר מפקח ביה"ס

לרשת אמי"ת

לצוות המורים והנהלת ביה"ס ולבעלי התפקידים השונים

לעובדי המנהלה : לברוך, דורית וליאת.

לצוות המורים והנהלת ביה"ס ולכל בעלי התפקידים

לוועד ההורים ולכלל ההורים על האמון והשותפות

נישא תפילה ליושב במרומים שיעזור בידינו בעבודת החינוך, שנראה ברכה והצלחה בעמלינו החינוכי, שנקבל את ההחלטות הטובות והנכונות, שנצליח לקדם ולאהוב את כל תלמידינו. שנמשיך להיות משפחה מאוחדת ומגובשת ונקדם את מערך החינוך במוסדנו לתפארת. (שנמשיך להיות מקור גאווה לירוחם )


שיפה ומוצלחת תהא השנה אשר מתחילה לה היום.

מנהלת ביה"ס, יונה קנינו

​