דפים - dvarmenahel2010
נווט למעלה
כניסה
כתובת: ת.ד 1
טלפון : 08-6598202
פקס : 08-6598206
שעות קבלה:

 

   

דבר מנהל האגף

 מערכת החינוך בירוחם היינה מערכת משולבת המכילה , מלבד מערכות החינוך, אף את מערכות הרווחה והתרבות.  מבנה זה של האגף הוא פועל יוצא מהתפיסה החינוכית הרואה את הילד והילדה במרכז סדר היום והעדיפויות. הגענו למסקנה ששיתוף פעולה רב מערכתי וריכוז כלל השירותים הקהילתיים תחת קורת גג אחת הוא הבסיס ותנאי הכרחי להצלחה.

בשנים האחרונות הצבנו לעצמנו כמטרה וכיעד לאפשר לכל תלמיד ותלמידה לממש את היכולות האישיות הטמונות בהם זאת תוך כדי שאיפה למצוינות, הגשמה עצמית ומעורבות חברתית.

תפקידה של מערכת החינוך העירונית הוא לאפשר את קיום היעדים. על מנת לעמוד ביעדים השקענו מחשבה וממון רב בקידום תהליכים חינוכיים ואותם תמכנו על ידי שיפור התשתיות הפיזיות.

 

הושם דגש רב על תחום הגיל הרך, נבנו תוכניות הדרכה לצוותי הגנים, שודרגו חצרות הגנים ונעשה מאמץ גדול לאבחן את הילדים כבר בשלבים המוקדמים. במקביל הוקמה ושודרגה מערכת התמיכה הכוללת את השרות הפסיכולוגי, מרכז הילד והמשפחה ומרכז הלמידה , מערכת זו הפועלת  כמערכת אחת שלמה הנותנת מענה מלא לצורכי ההתפתחות של הילדים ומשפחותיהם.

 

הקדשנו חשיבה רבה לקידום מקצועות הליבה-אנגלית, מתמטיקה, עברית , מוזיקה, מחשבים ואומנות .לכל מקצוע נבנו תנאים אופטימליים להצלחה, אם באמצעות מעבדות משוכללות או ע"י בניית חדרי מקצוע משוכללים. עודדנו את בתי הספר לפתח תוכניות לימוד מאתגרות ומקדמות. הוספנו תוכניות העשרה רבות.

כל בתי הספר מרושתים באינטרנט אלחוטי, ברוב הכיתות התוקנו לוחות חכמים ובכל כיתה מכיתות האם בבתי הספר יש מקרן, חולקו מחשבים ניידים למורים.

 

אנו מנסים לתת מענה הן למתקשים שבחברה והן למצטיינים. למצטיינים פתחנו מסלולי הצטיינות בבתי הספר ותוכניות תומכות ומאתגרות כדוגמת הרובוטיקה.למתקשים פתחנו יחידה קידום נוער המאפשרת, למי שנמצא בה, להגיע לבגרות במסלול אישי תוך כדי אפשרות להשתלב בעבודה.

 

ואי אפשר לדבר על חינוך ללא עיסוק בערכים ומעורבות חברתית, יחידת הנוער של ירוחם מאפשרת לבני הנוער התנסות מעשית בממשל עצמי, מקיימת עבור ועם בני הנוער מגוון פעילויות העשרה מאתגרות ומעניינות. ומעודדת את השתלבותם של בני הנוער בתנועות הנוער וארגוני התנדבות.

אנו שוקדים כל העת על מתן מענה טוב ומתאים לקהילה. פתיחתם של שני בתי ספר לציבור הממלכתי דתי בירוחם- הישיבה התיכונית "בלבב שלם" ואולפנת "אמי"ת קמה" היינם דוגמא מצוינת לדבר.

 

החת"ר על מחלקותיו הרבות מחוייב במתן שרות מצטיין לקהילה-להורים ולתלמידים.

 

 

                                                                                     עמיר שגב

                                                                                    מנהל חת"ר